fbpx

Jeden produkt w diecie, który przyśpiesza budowanie masy mięśniowej

Spora część osób osób trenujących na siłowni ma spory problem z uzyskaniem nadwyżki kalorycznej bazując na zdrowych produktach. Jest jednak prosta metoda, która przyśpieszy budowanie masy mięśniowej.

Dlaczego ciężko zbudować masę?

Produkty naturalne są syte i odżywcze, więc bardzo ciężko zjeść je w dużych ilościach. Przykładem jest typowo kulturystyczny posiłek – kurczak z ryżem, oliwą z oliwek i warzywami.

Optymalne budowanie masy mięśniowej jest zależne od statusu energetycznego komórek.

By efektywnie zbudować mięśnie, należy mieć w diecie stałą nadwyżkę kaloryczną, w połączeniu z ćwiczeniami siłowymi, najlepiej złożonymi – takimi jak martwy ciąg, przysiad czy podciąganie na drążku.

Leucyna (jeden z aminokwasów rozgałęzionych BCAA) i kwasy tłuszczowe w połączeniu z ćwiczeniami złożonymi, aktywują kinazę mTOR odpowiedzialną za anabolizm, a więc rozrost masy mięśniowej.

Jednak ta kinaza jest zależna nie tylko od ww. składników, ale i również od ogólnej kaloryczności w diecie.

By efektywnie zbudować mięśnie, należy mieć w diecie stałą nadwyżkę kaloryczną, w połączeniu z ćwiczeniami siłowymi.

Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest podzielenie sobie cyklu na okres budowania masy mięśniowej, oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Osoby w okresie „masy” stosujące dietę wysokokaloryczną, muszą pochłaniać pokarm w dużych ilościach kilka razy dziennie. By ułatwić sobie zadanie, wiele osób ucieka w stronę ,,gainerów”, czyli odżywek na masę. 

Człowiek, Mięśni, Z Powrotem, Mężczyzna, Guy

Jedna metoda, która przyśpieszy efekty

Jest jednak naturalne i skuteczniejsze rozwiązanie nawet dla tych najbardziej „opornych” – są to koktajle na bazie mleczka kokosowego.

Duża puszka mleczka kokosowego z dodatkami ma ponad 1000kcal! Dwie takie porcje w ciągu dnia znacząco podbiją kaloryczny bilans, a co za tym idzie, znacząco przyśpieszą pożądane efekty.

Jakie dodatki wybrać?

Jest to zależne od pory dnia. Rano lepiej bazować na żółtkach, awokado, oleju kokosowym i niedojrzałych bananach, by ograniczyć wyrzut insulinowy.

Duża puszka mleczka kokosowego z dodatkami ma ponad 1000kcal.

W drugiej połowie dnia można korzystać z mango, miodu czy z owoców sezonowych.

Podsumowanie

Takie koktajle to świetne rozwiązanie na budowę masy mięśniowej, gdzie potrzebna jest nadwyżka kaloryczna.

Po zakończonym okresie „masy” należy przejść na porządną rotację węglowodanową, by nasze ciało uległo re-kompozycji, czyli zrzuciło parę zbędnych kilogramów przy zachowaniu suchej masy mięśniowej.

 

Najnowsze wpisy

Czy warto iść do dietetyka i jak wybrać najlepszego specjalistę?
Co to jest dysbioza jelitowa? Objawy, przyczyny, skutki i leczenie
Jak wytrzymać na diecie? Niezbędny poradnik dla zdemotywowanych
Tagi: