fbpx

Bądź FIT! Zacznij zdrowo żyć

Nie czujesz się dobrze w swoim ciele?

Nazbierało Ci się nadprogramowych kilogramów?

Samopoczucie i stan zdrowia pozostawiają wiele do życzenia?

Chcesz zacząć zdrowo żyć?

Chcesz zacząć odchudzanie?

Chcesz odżywiać się prawidłowo i uprawiać dostosowaną do swoich możliwości aktywność fizyczną?

Jeśli na powyższe pytania i te do nich podobne odpowiadasz: TAK

Właśnie TU możesz uzyskać pomoc!

8563575121_14a79515ec_c

Bądź FIT! Jeśli myślisz, że na to wszystko może pomóc magiczna tabletka… Lepiej od razu przestań to czytać.

Jeśli uważasz, że obiecamy Ci zrzucenie 10 kg w miesiąc, a potem „róbta co chceta” – wszystko będzie pięknie i wspaniale, to również możesz wyłączyć to co teraz czytasz, bo szkoda Twojego jak i naszego czasu. Nie mówiąc o zdrowiu. Praca nad sobą to ciężka praca i nikt nie osiągnie sukcesu siedząc i myśląc, że to przyjdzie samo, bez większego wysiłku.

Jeśli wydaje Ci się, że zalecimy Ci niskokaloryczną, niskotłuszczową dietę, na której ledwo będzie można dojść z pokoju do kuchni po mikroskopijne porcje sałaty, a do tego będziemy chcieli dorzucić codzienne, mordercze treningi – to jesteś w błędzie. Nasze metody to nie katorga, tylko próba pogodzenia tego co trzeba i tego co się lubi, tak aby w rezultacie słowo „dieta” było miłą codziennością.

Praca nad sobą to ciężka praca i nikt nie osiągnie sukcesu siedząc i myśląc, że to przyjdzie samo, bez większego wysiłku.

Ile razy w roku przy składaniu jakichkolwiek życzeń ktoś mówi Ci, że życzy Ci zdrowia? I co z tym robisz? Bo samo to zdrowie nie przyjdzie niestety. Tym bardziej, że żyjemy w czasach, gdzie na każdym kroku stawia nam się przeszkody na drodze do utrzymywania zdrowia. Ale zawsze mamy jakiś wybór! Trzeba brać sprawy w swoje ręce. Możesz zainteresować się tematem, pomóc sobie, a w dalszej kolejności też innym. Albo możesz dalej iść z prądem tego świata, prowadzącym raczej do dalszej katastrofy.

Razem z nami postaw na swoje zdrowie!
A tym samym na świetny wygląd i dobre samopoczucie.

_PAT7011

Dowiesz się jak utrzymać zdrowie. A z tą wiedzą i wprowadzeniem jej w życie przyjdzie osiągnięcie postawionego sobie celu!

Cel również postaramy się ustalić wraz z Tobą, bo dobrze wiemy, że czasami to nie takie proste jakby nam się mogło wydawać. Nie wystarczy powiedzieć sobie w duchu „chce schudnąć” albo co gorsza „muszę schudnąć”.

Przedstawiamy po krótce jak należy cel określić, jaki ten cel powinien być:

  • sformułowany pozytywnie – czyli określamy co chcemy, a nie czego nie chcemy.
    Nie: Nie będę jadła słodyczy. Tylko przykładowo: Będę jadła więcej warzyw, a mniej słodyczy – już brzmi lepiej.
  • zależny od Ciebie – Ty odgrywasz w nim aktywną rolę, a nie inni. Nie może być tak, że nie zrealizuje swojego celu, bo małżonek nie zrobił zakupów, więc pozostaje zjeść pizze.
  • terminowy – ustal sobie czas w jakim to zrobisz. Jeśli chcesz schudnąć, to w jakim czasie. Jeśli chcesz wyjść z anemii to w jakim czasie.
  • mierzalny – po czym rozpoznasz, że cel został osiągnięty. Chce schudnąć, więc np. % utraconej tkanki tłuszczowej, chce wyjść z anemii, to lepsze wyniki krwi.
  • ambitny – musi posiadać odpowiednią wielkość. Jeśli będzie za mało ambitny, może nie być odpowiednią motywacją, ale jeśli będzie zbyt ambitny, to szybko może nas zniechęcić.
  • ekologiczny, o co tu chodzi .. o to żeby nie szkodzić innym i żeby działać zgodnie z naszymi wartościami. Nie po trupach do celu …
  • no i najważniejsze … musimy ten cel zapisać! To ma być nasza motywacja, widoczna motywacja, żebyśmy czasem o tym celu nie zapomnieli i nie udawali, że nigdy nie istniał jeśli coś nie wyjdzie.

Wpis przeczytany? Z zaciekawieniem? Może już Cię nosi i chcesz zacząć działać?

Zastanów się chociaż w takim razie, czy warto podjąć walkę i zmienić coś na lepsze 🙂

Zdjęcia:
1. mag3737 (CC BY-SA 2.0)
2. Patrycja Skwarczyńska

Najnowsze wpisy

Czy warto iść do dietetyka i jak wybrać najlepszego specjalistę?
Co to jest dysbioza jelitowa? Objawy, przyczyny, skutki i leczenie
Jak wytrzymać na diecie? Niezbędny poradnik dla zdemotywowanych
Tagi: